Wanda & Nova deViator: ARP 339
Foto: Luka Prinčič
Glasbeno-plesni performans ARP 339 je sonogram kiberfuturistične potencialnosti. Namesto koncertnega formata, na katerega spominja, ARP 339 prihaja iz vseh strani hkrati. Performans je poskus konstrukcije utopičnega sveta in raziskuje razgrajevanje prostorskih omejitev tridimenzionalne realnosti, v katero vpeljuje elemente časa in mentalnega preskoka. Zastavlja epistemološka vprašanja, ki dojemanje sveta in družbe proučujejo skozi čustveni register in telesni impulz, ne preko razumske analize. Preko čustvenega in telesnega dojemanja je ARP 339 blizu političnim vprašanjem, ne v razmerjih znanih in normativnih dimenzij na tem planetu, temveč v razmerju do vesolja in potencialnosti. S kratico ARP (Atlas of Peculiar Galaxies) je označenih 338 galaksij, ki imajo povsem samosvojo spiralno obliko, ARP 339 pa je še neodkrita galaksija, ki ponuja drugačen svet, v katerem je možno misliti neodkrite dimenzije in nenormativne oblike, zavite v zvočni vrtinec.
Prihajajoči album dua Wanda & Nova deViator vznika kot nadaljevanje njunega opevanega prvenca z naslovom Pacification (Kamizdat, 2013), ki nas od progresivnih ritmov zapelje v nov zvočni spekter poln globokih basov, repeticij, melodičnih vokalov, lomljenih ritmov in besedil, oplemenitenih z literarnima referencama kultnega avtorja znanstveno-fantastične literature Williama Gibsona in avtorice romana Razlaščeni Ursule K. Le Guin. Sonogram potencialnosti ARP 339, ki bo pospremil istoimenski koncertni performans, je nabit s senzualno in čustveno strastjo.
Koncept in režija: Maja Delak, Luka Prinčič
Performerji: Loup Abramovici, Matija Ferlin, Tina Valentan, Urška Vohar, Nataša Živković
Glasba: Wanda & Nova deViator
Koncept prostora: Maja Smrekar
Video: Davor Sanvincenti
Kostumi: Urška Recer
Maska: Tinka Prpar, Dominika Monte
Oblikovanje svetlobe: Urška Vohar
Tehnično vodstvo: Igor Remeta
Grafično oblikovanje: Andro Giunio
Predstavitvena besedila: Ida Hiršenfelder, Daniel Sheppard
Zvok, mastering in miks: Igor Vuk
Produkcija: Emanat, zanj: WNDV, Dare Pejić, Nina Janež
V sodelovanju z: Bunker, Ljubljana
Partnerji: Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana, Radio Študent, Klub Gromka, Channel Zero
Finančna podpora: Ministrstvo za kulturo, Mestna občina Ljubljana
22. januar, predskupina: Lifecutter
Lifecutter ustvarja glasbo z različnimi kitarskimi efekti in sintetizatorji zvoka. Naslanja se na noise ozadje ter črpa iz različnih odvodov elektronske glasbe, predvsem tehnoidnega okusa. Giba se med analogno in digitalno mejo ter ustvarja temačnejšo atmosfero z raznimi industrijskimi vložki ali pa se prikrade na plesišče kluba in odpelje na nepredvideno pot. Glasba je tako lahko minimalistično opremljena ter ujeta v zanke ali pa se nasiči z zvoki, se lomi ali vozi dalje v svežih oblikah “štirke”, ali pa zanemari klasični ritem ter oscilirajoče pulzira.
23. januar, predskupina: NinaBelle & Nina Hudej
Nina Hudej, producentka, DJ-ka ter sooblikovalka glasbenega programa v ljubljanskem klubovju, ima za sabo že vrsto tujih izdaj in mednarodnih sodelovanj. Intenzivneje se loteva raziskovanja raznolikih zvočnih oblik in struktur elektronske glasbe. Nina Belle je akademska flavtistka, vokalistka, avtorica besedil in glasbe. Piše poezijo, poučuje flavto, je glasbena opremljevalka literarnih oddaj na Radiu Slovenija ter sooblikovalka programa v kulturnem prizorišču Pritličje. V klubskem podzemlju kot Dj-ka poprijema predvsem za čvrstejše techno odvode. NinaBelle & Nina Hudej se predstavljata s svojim skupnim projektom večplastne eksperimentalne elektronike v živo.
Cena vstopnice: 10 EUR/7 EUR (dijaki, študenti, upokojenci)
Več informacij:
www.emanat.si/en/production/wanda–nova-deviator–arp-339
wndv.si
http://kamizdat.bandcamp.com/album/arp-339